Veronika Žilková

Veronika Žilková Foto: Korzo

Veronika Žilková kvůli postavě cukrářky dostává zadarmo rakvičky

Herečka Veronika Žilková (49) hřeší na svou roli Radky Sladké v seriálu Cukrárna. Novinkám se svěřila, že kvůli postavě cukrářky, kterou ztvárňuje v oblíbeném seriálu, dostává v maloměstských cukrárnách zadarmo zákusky.

„Stává se mi to v menších městech, že mě považují cukrářky za kolegyní. Vždycky mi přinesou rakvičky, abych ochutnala a posoudila, jestli dělám lepší já nebo oni,“ směje se Žilková, která marně vysvětluje, že je to jen role.

„Jednou se mi dokonce stalo, že si u mě nějaký pán chtěl objednat nějaké zákusky. Když jsem mu řekla, že nepeču, strašně se divil. Cukrářky si se mnou dokonce chtějí měnit recepty,“ dodává herečka.

Ta ale zažívá kvůli své postavě v Cukrárně i krušné chvilky. Lidé jí totiž na ulici zastavují a vysvětlují, jak by se měla chovat ke své seriálové dceři Petře Tenorové alias Ivě.

„Zastavují mě a ptají se, proč jsem na Ivu tak přísná. Že mi takhle uteče z domova. Nechápou, že to je tak napsané ve scénáři. Samozřejmě že kdyby to bylo na mně, vypadala by má výchova jinak,“ dušuje se Žilková.

Nic si z toho ale nedělá. Prý je to důkaz, že není špatnou herečkou. 

Karen Mchitarjan


Časová osa článků