Venezuelanka je středem pozornosti, kdekoli se ocitne.

Venezuelanka je středem pozornosti, kdekoli se ocitne. Profimedia.cz

Za vosí pas platí tvrdou daň: 23 hodin denně je sešněrovaná v korzetu

Pouze na jedinou hodinu denně si Venezuelanka Aleira Avendano odpočine od přidušování, které si dobrovolně způsobuje posledních šest let těsně utaženým korzetem. Nebýt této pravidelné pauzy, kterou Aleira využívá k očistě, kostice by jí snad vrostly do těla. Sama korzet nazývá svou druhou kůží, a dokonce si na pocit staženosti natolik zvykla, že je jí příjemný.

„Totálně jsem propadla nejrůznějším korzetům a opaskům, dokonce v nich i spím. Miluji pocit stažení a sundávám je jen na hodinu denně kvůli mytí,“ upřesnila modelka, která v ulicích Caracasu budí slušný rozruch. A i když se její postava nemusí líbit každému, ona je na své křivky hrdá.

„Lidé se zastavují, přestávají dělat, co dělají, a jen zírají. Kdekoli se objevím, budím pozornost. Pokřikují na mě na ulici, nemohou uvěřit, že je moje postava reálná,“ je si vědoma modelka, jejíž 50centimetrový pas je v porovnání s oblými boky a umělými ňadry velikosti pět skutečně do očí bijící.

Podle lékařů je však její počínání krajně nebezpečné a s neustálým nošením, natož utahováním korzetu, by měla okamžitě přestat. To ale brunetka rozhodně neplánuje a je pyšná, že tohoto výsledku dosáhla i bez chirurgického odstranění žeber. Své vášni pochopitelně musela přizpůsobit i jídelníček. „Jím jen velmi malé porce. Obvykle vaječné bílky, ananas, ovoce a trochu masa,“ dodává. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků