Ornellu patrně smích velmi brzy přejde.

Ornellu patrně smích velmi brzy přejde. Michaela Feuereislová

Ornello, máš smolíka! Štiková bude muset platit jak mourovatá kvůli své kardinální chybě

Ornella Štiková (28) by si pomalu měla začít šetřit do prasátka! Jak Super.cz již informoval, v pondělí ji a její matku Městský soud v Praze nepravomocně odsoudil k zaplacení odškodného pro Tomia Okamuru, každá z nich mu má poslat na účet sto padesát tisíc. A i když rozsudek zdaleka ještě není pravomocný, námi oslovení právníci mají jasno: Ornella bude platit jako mourovatá.

Soud totiž vydal rozsudek pro zmeškání. Co to znamená? Pokud se jedna strana občansko-správního sporu bez omluvy nedostaví a navrhovaný rozsudek v žalobě je po právní stránce v pořádku, soudci přistupují k tomu, že jej zcela uznají, a verdikt do finálního rozsudku v zásadě jen okopírují.

A to se stalo i Štikovým, přestože minimálně Ornella od redaktora Super.cz od pátku dobře věděla, kdy a kde se jednání koná. Přesto se nedostavila.

A i když může podat odvolání, vůbec jí to prý nepomůže. „Pokud soud uznal, že předvolání žalovaným bylo doručeno fikcí, což znamená, že si obsílku nevyzvedly na poště a ta jim ji pak doručila na jejich trvalou adresu, má se za to, že předvolání převzaly. A nikoho vůbec nezajímá, jestli tam ještě dotyčné bydlí, nebo ne. Je to na každém občanu, aby si tohle hlídal sám. Nejjednodušší je zřídit si datovou schránku, pak mají soudy a úřady povinnost doručovat písemnosti do ní a dotyčný k ní má přístup na celém světě,“ vysvětluje právník, který si v souvislosti s Ornellou nepřál být jmenován.

S tím souhlasí i další oslovený znalec práva. „U odvolacího soudu by sice mohla argumentovat tím, že předvolání nedostala, ale pokud soudní úředníci neudělali chybu a dopis jí poslali na poslední známou adresu trvalého pobytu, její námitka nebude přijata. Nebude tak moci ani navrhovat důkazy a soud s největší pravděpodobností rozsudek prvoinstančního soudu potvrdí. Být paní žalovanou, už si zkrátka raději začnu střádat,“ přidal další advokát.

Celý případ se točí kolem tvrzení obou žalovaných, že s jednou z nich, Ornellou, měl Tomio Okamura udržovat intimní poměr. Ten to od počátku odmítá s tím, že Ornella byla jen jeho fanynka a že podobná tvrzení ho nesmírně poškozují. Nyní se tedy dočká satisfakce. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků