Vendulu Svobodovou Dracula rozplakal.

Vendulu Svobodovou Dracula rozplakal. Michaela Feuereislová

Vendulu Svobodovou rozplakal Dracula: Na obnovenou premiéru díla zesnulého manžela přišla s mladým přítelem

Bylo to pro ni emočně velmi těžké, ale prezidentka nadace Kapka naděje dorazila na obnovenou premiéru muzikálu Dracula, který složil její zesnulý manžel Karel Svoboda (✝68) a poprvé se hrál před dvaceti lety. Z představení Vendula Svobodová (49) odcházela se slzami v očích.

"Musela jsem sem přijít a jsem ráda, že tady se mnou byl Pepa. To od něj bylo velmi statečné," svěřila Super.cz po představení v karlínském divadle, kam ji doprovázel mladý přítel Josef Pizinger. "Ale Dracula se mi po dvaceti letech moc líbil, na rozdíl třeba od zkrácené verze, která se uváděla v Asii," dodala.

Nebyla by to ale ona, kdyby se ve společnosti přítele a kamarádek nedostala z chmur, které ji přepadly, a nehledala s typickým černým humorem i veselejší okamžiky. Což byly boty režiséra Filipa Renče (55). Mnoho návštěvníků se totiž snažilo obléknout do draculovských barev - kombinace červené a černé. "Říkali jsme si, že si nazul na nohy ferrari," smála se.

Na Draculovi nechyběla ani vdova po jeho choreografovi Richardu Hesovi, jenž podlehl rakovině slinivky břišní, a přivedla sebou i oba jejich syny, dvojčata Olivera a Oskara, nebo dcera zesnulého tvůrce libreta, exmanželka Martina Stropnického (64), textařka Lucie Stropnická. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků