Vojtkovi se odchod od rodiny vážně nepodařilo naplánovat.

Vojtkovi se odchod od rodiny vážně nepodařilo naplánovat. Michaela Feuereislová

Těhotná manželka Romana Vojtka, kterou tři týdny před porodem opustil, se zhroutila. Skončila na antidepresivech

Dnes se v médiích objevila zpráva, že Roman Vojtek (50) opustil svou těhotnou manželku tři týdny před porodem jejich druhého dítěte. Namísto toho, aby se Tereza Vojtková mohla v klidu soustředit na narození svého druhého dítěte a radovala se z rozrůstající se rodiny, prožívá ty nejhorší chvíle v životě. Podařilo se nám zkontaktovat se se zdrcenou Terezou Vojtkovou, kterou události posledních dní zcela zlomily.

Těžká životní situace na maminku v očekávání značně dolehla. „Skončila jsem na kapačkách v Nemocnici u Apolináře,“ svěřila se nám Tereza. Aby těžkou psychickou zátěž organismus těhotné ženy vydržel a ona například předčasně neporodila, naordinovali jí lékaři antidepresiva. „Vím, že to není pro dítě vůbec dobré, ale je to lepší, než kdybych skončila opět na kapačkách,“ uvedla posmutněle Vojtková. Z jejího hlasu bylo zřejmé, že prožívá peklo.

Roman Vojtek se zhruba před týdnem odstěhoval z jejich rodinného domu v Řitce a pobývá někde v centru Prahy. Tereza se musí postarat nejen sama o sebe, ale také o jejich dceru Editu (4). „S manželem jsem v kontaktu jen kvůli dceři, vůbec nevím, jak to bude dál,“ uvádí léky zmátořená maminka.

Tereza pochopitelně vůbec netuší, jestli bude Roman Vojtek u porodu. „Nedokážu říct, jak to všechno bude,“ krčí rameny Tereza, které je v těchto dnech obrovskou oporou její dvojče Kristýna, nejlepší kamarádky a rodina. 

Dá se odchod Romana Vojtka od těhotné manželky a dcery nějak pochopit?

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků