Bleona Qereti zaujala na hudebních cenách.

Bleona Qereti zaujala na hudebních cenách. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Vy ještě neznáte Bleonu? Díky tomuhle modelu z Grammy si ji zapamatujete!

Nepříliš známé zpěvačce Bleoně Qereti se podařil husarský kousek. Díky nápaditému modelu, který oblékla na letošní hudební ceny Grammy, se dostala do povědomí světových médií a převážně mezi nadšenci do komiksu by si tato devětadvacetiletá umělkyně mohla najít nové fanoušky...

Na červený koberec v losangeleském Staples Centre si to v neděli večer tato atraktivní rodilá Albánka nakráčela v dámském brnění. ‚Na míru‘ vytvořený leštěný kousek kopíroval zpěvaččiny křivky a aby se v něm mohla aspoň trochu pohnout, po stranách se stahoval šněrovačkou. Punc společenské róby pak obstarala dlouhá černá vlečka. U Bleony to přitom není poprvé, kdy na sebe strhává pozornost volbou oděvu.

Zpěvačka známá rovněž pouze pod křestním jménem Bleona začala na domácí půdě zpívat v pěti letech, kdy vystupovala po festivalech. Zanedlouho vydala také svůj první singl Lermeni a následně i debutové album. Dnes dokáže mluvit a zpívat v několika jazycích. Kromě albánštiny skvěle ovládá angličtinu, němčinu i italštinu a k tomu umí hrát na violu. Před jedenácti lety se Bleona přestěhovala do USA, kde žije dodnes. Spolupracuje například s Timbalandem, Rodneym Jerkinsem či Davidem Fosterem. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků