Táňa Kuchařová v sídle OSN

Táňa Kuchařová v sídle OSN Foto: Radek Háša

Nemámí vás zrak: Táňa Kuchařová promluvila v sídle OSN. Jak se na to oblékla?

10. února 2015 6:00

Tomu se říká úspěch. Taťána Kuchařová (30) ho tentokrát neslavila na soutěži krásy, módním molu nebo castingu na mezinárodní reklamu. Podařilo se jí vystoupit s projevem v sídle OSN v New Yorku.

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci se stala první neziskovou organizací z České republiky, která dostala příležitost v sídle OSN v New Yorku hovořit na téma stáří během národní akce konané v rámci 53. zasedání Komise pro sociální rozvoj.

Vystoupení topmodelky a Miss World Taťány Kuchařové, která představila svou charitativní činnost a nadaci pomáhající seniorům žít aktivní a důstojný život v domácím prostředí, vzbudilo značný zájem a velmi příznivé ohlasy. A navíc se při zasedání často nepoštěstí vidět tak krásnou ženu, která podtrhla svůj půvab i sněhobílým outfitem.

Stárnutí je na sociálních fórech OSN jedním z nejsledovanějších témat. Cílem národní akce bylo zviditelnění České republiky a témat, jako je pozitivní stárnutí, podpora participace starších osob ve společnosti a mezigenerační pomoc. Program koncipovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí jako koordinátor přípravy na stárnutí v ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí – prostřednictvím stálé mise v New Yorku.

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci se od svého založení v roce 2008 soustředí na projekty pro seniory, které jim pomáhají žít doma a zamezují jejich vyloučení ze společnosti. Nadace podporuje služby osobní asistence, terénní pečovatelské služby, dobrovolnictví v domácnostech seniorů a ústavech sociální péče a kvalitní aktivizační programy.

Topmodelka a dosud jediná česká Miss World Taťána Kuchařová se jako jedna z mála mezinárodně známých osobností postavila za zájmy seniorů, její nadace během šesti let přispěla na projekty moderních sociálních služeb pro seniory v České republice částkou přesahující 20 miliónů Kč. 

Saša Šeflová , Super.cz