Saša Rašilov s Jitkou Schneiderovou

Saša Rašilov s Jitkou Schneiderovou Foto: Archiv České televize

Saša Rašilov v hlavní roli sitkomu: Kdopak mu bude hrát manželku?

Česká televize začala natáčet nový sitkom, adaptaci amerického seriálu Everybody loves Raymond (Raymonda má každý rád), s názvem Rudyho má každý rád a hlavní úlohu svěřila herci Sašovi Rašilovovi (48). Sedne mu komediální poloha?

„Rudy je sportovní komentátor, ale především je to otec od rodiny. Rudy je mírotvůrce a někdy i hromosvod, na který se všichni obracejí. Je středobodem, jehož optikou ty příběhy vnímáme, a proto si myslím, že se v něm, i v těch situacích, které jsou doslova krystalické, spousta lidí může najít. Předloha je totiž velmi kvalitní, ověřená a úspěšná. Člověk, který ji vymyslel, je stand-up komik, který všechny tyto situace zažil ve svém rodinném prostředí, postupně je převáděl na jeviště, až se z toho nakonec stal hraný seriál. A převod do českého prostředí je podle mě naprosto plynulý,“ říká o projektu jeho hlavní hrdina.

Na place se potká s mnoha dalšími známými jmény, například Evou Holubovou (Rudyho matka), Oldřichem Navrátilem (otec), Jitkou Schneiderovou (47) (manželka) či Davidem Novotným (soused).

„Každý díl je o jedné situaci, kterou ze svého okolí a rodiny všichni dobře znají. I proto jsou všechny adaptace tohoto seriálu po světě tak úspěšné, protože jsou tyto situace všude úplně stejné. Humor tohoto seriálu je velmi dobře přenosný,“ míní režisér ‚Rudyho‘ Petr Zahrádka. 

Jana Hofmanová , Super.cz


Časová osa článků