Stařík přepadl již třináct amerických bank, stále uniká

2. února 2011 10:29

Už třináct loupežných bankovních přepadení má na svědomí neznámý muž, kterému je podle záběrů bezpečnostních kamer minimálně sedmdesát let. Policistům uniká už třetí rok, a proto za informace vedoucí k jeho dopadení nabídla americká FBI 20 tisíc dolarů (355 tisíc korun). Informaci přinesl britský deník Daily Telegraph.

Posledním cílem loupeživého staříka byla v pátek bankovní pobočka Bank of America v Santa Barbaře. Muž působil velice elegantně, měl na sobě tmavé brýle, tmavý slušivý oblek a klobouk. Pracovnici banky však ohrožoval se zbraní v ruce.

Tento rok se jednalo o jeho první úspěšný pokus o přepadení banky, ale policisté nesdělili, jakou hotovost si muž odnesl. Minulý rok v listopadu již stařík vyloupil banku v Bakersfield a v roce 2009 se mu podařilo dokonce 11 podobných bankovních přepadení.

Vyšetřovatelé však zvažují také možnost, že se jedná o převlek. Svědek jednoho z předešlých přepadení totiž uvedl, že muž vypadal, jako by na sobě měl halloweenskou masku starého muže.

V dubnu minulého roku například přepadával americké banky Polák ve velice kvalitně zpracované masce černocha za 13 tisíc korun. [celá zpráva]

Začátkem listopadu minulého roku se právě v masce staříka snažil ošálit letištní kontrolory ve Vancouveru i mladý Asiat. Prozradily jej až mladé ruce, které k masce vrásčitého muže vůbec nepasovaly. [celá zpráva

Dagmar Plecháčová