Debbie Reynolds po 60 letech

Debbie Reynolds po 60 letech Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Už v polovině minulého století jí Hollywood ležel u nohou: Legendární herečka neztrácí šmrnc ani po osmdesátce

Hvězda muzikálu Zpívání v dešti Debbie Reynolds (82) psala dějiny kinematografie už v 50. letech. Zatímco řada jejích kolegů už odešla na věčnost, ona je hvězdou slavnostního ceremoniálu i ve věku seniorky.

Hollywoodská legenda se dočkala ceny za celoživotní přínos filmu na udílení Screen Actors Guild Awards, kde se sešly nejslavnější herecké osobnosti. Trofeje si dle očekávání odnesli Julianne Moore (60) či Eddie Redmayne, kteří tak podpořili status oscarových favoritů, ale největších ovací se dočkala Debbie Reynolds. Slavná herečka je stále plná životního elánu a na galavečeru sklidila obdiv jako šarmantní dáma, která ani po 60 letech herecké kariéry neztratila auru hollywoodského idolu.

Debbie Reynolds se stala hvězdou filmového plátna už na počátku 50. let. Kromě nesmrtelného muzikálu Zpívání v dešti zazářila i ve filmu Nepotopitelná Molly Brownová, díky němuž se v roce 1965 dočkala oscarové nominace. Svůj talent Debbi před kamerou předvedla i v pokročilém věku, když si s Michaelem Douglasem (76) zahrála v životopisném dramatu Liberace!

Herecká legenda má za sebou tři rozvody. S prvním manželem Eddiem Fischerem má kromě dcery Carrie (58), jež se proslavila jako princezna Leia ve Star Wars, i syna Todda (56), který se věnuje režii. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků