Angelina Jolie a její vosková kopie

Angelina Jolie a její vosková kopie Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Náročné pracovní tempo a velká rodina jí dávají zabrat: Angelina Jolie je kopií své voskové figuríny

Časy, kdy Angelina Jolie (44) vévodila žebříčkům nejatraktivnějších žen světa, jsou nejspíš pryč. Dnes spíše než krásou vzbuzuje obdiv jako režisérka, šestinásobná matka a bojovnice za lidská práva.

Po hvězdné herecké kariéře se Angelina postavila za kameru a vyzkoušela si natáčení z pozice režisérky. Po nenápadném debutu V zemi krve a medu přišla s ambiciózním projektem Nezlomný, díky němuž ji začali brát vážně i odpůrci, kteří její schopnosti zpochybňovali.

Drama z období druhé světové války sice nepatří k nejlepším filmům uplynulého roku (na Oscara má šanci jen ve třech technických kategoriích), ale Angelina se díky němu dočkala nominace na Critics´s Choice Awards. Cenu za nejlepší režii si však místo ní odnesl Richard Linklater, jehož Chlapectví sbírá jednu trofej za druhou.

Na galavečeru však Angelina spíše než filmem Nezlomný překvapila svým zjevem. Na herečce se totiž podepsalo náročné pracovní tempo, kvůli němuž působí stále vyčerpanějším dojmem. Na první pohled se mohlo zdát, že namísto Jolie na ceremoniál dorazila její vosková figurína. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků