Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

Tak to se nepovedlo: Zloděj ukradl milión z firmy, kterou hlídal Rychtář

9. ledna 2015 11:53

Má to ale pech! Jako by nestačilo, že ho velká část národa považuje za někoho, kdo má velký podíl na skoncování Ivety Bartošové (✝48) se životem, jako by už nepykal za své často dost podivné chování tím, že přišel ve své zabezpečovací firmě o pěknou řádku klientů, teď má Josef Rychtář (60) ještě pořádnou kaňku na obchodní pověsti. Jedna z firem, kterou hlídá, totiž přišla o zboží za milión korun!

K události (více o ní na serveru Novinky.cz) došlo koncem roku 2014. Neznámý lupič vzal ve zlatnictví v Říčanech šperky za milión korun. A nebýt toho, že kolemjdoucí je prchajícímu lapkovi vytrhl z ruky a mohly se tak vrátit k majiteli, ostraha prodejny od Rychtáře by provozovateli zlatnictví v tu chvíli byla úplně na nic.

Dlužno však podotknout, že majitel podniku si Rychtářovu firmu vybral hlavně kvůli možným krádežím v noci, kvůli nimž je zlatnictví zapojeno na Rychtářův centrální pult. Ve dne by musela být velká náhoda, aby v případě přepadení dorazil říčanský bijec na místo na základě upozornění alarmu dřív než policie, která sídlí o pár metrů blíže než firma vdovce po Ivetě Bartošové, a lup mu zabavil. Přesto mu to na pověsti nepřidalo.

„Mezi lidmi v Říčanech se už šušká, že přepadení nezabránil. Vyčítala bych mu leccos, ale za tohle proboha přece fakt nemůže! Lidé jsou občas úplně nesoudní,“ diví se jedna z místních, která nás o drbech na Rychtářovu adresu informovala. 

David Zápal , Super.cz