Kamila přijela upéct curkoví do domova pro postižené.

Kamila přijela upéct curkoví do domova pro postižené. Foto: Archiv Probio (3x)

Známá česká herečka má postiženou neteř. Jí i dalším přijela upéct cukroví

Herečka a dabérka Kamila Špráchalová je již několik let patronkou pražského Domova svaté rodiny, kde pečují o lidi s mentálním postižením. Aby lidem pobyt v domově zpříjemnila, dováží jim po domácku vyrobené pokrmy. Patronkou domova se Kamila stala proto, že se v domově starají mimo jiné také o její neteř Kláru, jejíž mentální postižení způsobila lékařská nedbalost.

Protože Kamila ráda peče, rozhodla se dopřát to nejlepší také lidem s mentálním postižením. „Nedávno vznikla v domově nová kavárna, která má napomáhat tomu, aby lidé z Domova svaté rodiny přicházeli do kontaktu s veřejností. A protože jsem chtěla nějak pomoci a mám ráda bio, začala jsem do této kavárny dovážet po domácku vyrobené bio zákusky, které si klienti zamilovali,“ vysvětlila.

„Spousta lidí se pořád naváží do biopotravin s tím, že je to výmysl. Já tomu ale opravdu věřím. Už od malička vařím dětem z kvalitních biopotravin a kluci nikdy nebyli nemocní, takže pořád museli chodit do školy. I když ostatní děti měly chřipku, tak oni nikdy nic,“ uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků