Prodejní automat Zdeňka Macury

Prodejní automat Zdeňka Macury Foto: Facebook Z. Macury

Dojatý ochránce Ivety Bartošové: Zloděje a podvodníky vyděsil strážci morálky krtečkem a zajíčkem!

Tohle vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři! O ochránci Ivety Bartošové (✝48) Zdeňku Macurovi (46) si je možné myslet ledacos, nelze mu ale upřít upřímnou snahu pomoci lidem kolem sebe, byť někdy nezvolí úplně vhodnou formu. Nyní vydal brožurku o domácím násilí, a aby mu ji lidé nerozkradli, nechal ji hlídat krtečkem a zajíčkem. Ti zafungovali líp než Rychtářova říčanská zabezpečovací firma!

Macura osmačtyřicetistránkovou brožuru o domácím násilí, do níž sliboval umístit i zážitky s Ivetou Bartošovou (prý ale chystá také knihu, v níž se víc rozepíše), začal nabízet v jedné ze stanic pražského metra v ručně vyrobeném prodejním automatu. A nestačil se divit, že dobří lidé ještě nevymřeli.

„Asi po třech hodinách tam zmizely dva kusy. Teď jsem si říkal: Jestlipak tam v kasičce něco bude? Stalo se něco neuvěřitelného: opravdu tam bylo dvacet korun. Varovali mě totiž, že to určitě někdo ukradne. Ale asi se zloději zalekli zajíčka a krtečka namalovaného na kasičce,“ prohlásil Macura, který si nemůže vynachválit, že po letech, kdy se potkává jen s lidskou zlobou, zažil hřejivý pocit lidské sounáležitosti a slušnosti.

A jeho příznivci mu už doporučují, jak naložit s výtěžkem z prodeje. Měl by prý koupit sazenice na rajčata a nové nosnice na domácí vajíčka… 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků