Tomáš Klus

Tomáš Klus Foto: Právo, Jan Handrejch

Klus: Jsem vícemistrem světa v trapnosti

Herec a zpěvák Tomáš Klus (24) sklízí úspěchy už nejen na poli uměleckém, ale prakticky i na tom sportovním. „Nedávno jsem se stal se svým kytaristou Jirkou Kučerovským vícemistrem světa v trapnosti,“ prozradil nám.

Klus se chystá na moderování přímého přenosu hudebních cen Anděl, který proběhne 23. února. A protože k smrti nesnáší fotografování, musí už dnes na něj cvičit.

„Každý den od osmi do 8:47 trénuji úsměv před zrcadlem. Avšak vím, že veškeré snažení je marné, neb stojí-li člověk vedle Farne, není divu, že pohledy objektivů zabírají pouze onu divu,“ reaguje s úsměvem na svou spolumoderátorku.

Nedávno objel republiku s Janou Kirschner. Zdá se, že si úplně lidsky nesedli. „Jana je svébytná, svéhlavá a mně bohužel utajená. Obdivuji se ji, pro muzikanství, kterým tepe, pro vášeň, kterou vzbuzuje, ale přesto mě mrzí nedozírnost, skrzevá kterou jsem k ní nedošel. Na další turné pojedeme sami s nukleárním deovokalistou Jiřím Kučerovským, jehož jsem velkým obdivovatelem, protože opravdu umí hrát na kytaru,“ prozradil Klus. 

David Zápal


Časová osa článků