To jsou kukadla, panečku...

To jsou kukadla, panečku... Profimedia.cz

Podívejte, kdo dorazil na předávání cen jako zmalovaná maškara

Na letošní ročník předávání NewNowNext Awards americké televizní stanice Logo TV do hotelu Kimpton Surfcomber na Floridě zavítalo i toto podivné stvoření připomínající animovanou postavičku. Kdo tipuje, že se pod nánosy šminek ukrývá muž, nemýlí se. Roy Haylock vystupuje pod uměleckým jménem Bianca Del Rio a v Americe patří mezi nejznámější drag queen.

Tento devětatřicetiletý herec, komik a úspěšný kostýmní návrhář působí na newyorské a neworleanské klubové scéně. Zvítězil rovněž v šesté řadě americké reality show RuPaul’s Drag Race vysílané na zmiňované stanici. Ta si klade za cíl objevit nejtalentovanější drag queen, tedy toho, kdo nejlépe svým chováním a vzezřením napodobí ženy. Jejich charakteristické rysy přitom často přehánějí, často jde právě o líčení.

Haylock se zpočátku věnoval pouze kostýmnímu designérství, za které sklízel první ceny už v sedmnácti letech. Kostýmy vytvářel například pro divadla na Broadwayi nebo Operu v New Orleans. Do tohoto města se přestěhoval po řádění hurikánu Katrina v roce 2005. Pravidelně vystupuje v místních kabaretech a nočních klubech s kolegyní Lady Bunny, ale hraje rovněž v divadle. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků