Daniel Landa zpívá zesnulému Petru Hapkovi.

Daniel Landa zpívá zesnulému Petru Hapkovi. Foto: Žito Tour 2014

Zesnulý Petr Hapka: Kolega mu poslal dojemný vzkaz do nebe!

2. prosince 2014 5:55

Zaplněná aréna v pražských Holešovicích vzpomínala na nedávno zesnulého Petra Hapku (✝70)! Čtrnáct tisíc lidí si spolu s Danielem Landou (49) na jednom z jeho šesti svolávacích koncertů na obří vystoupení příští rok v září pro sto tisíc lidí zazpívalo na počest skladatele píseň Tajemství, v níž jsou slova o schodech do nebe a hvězdách!

„Tohle je pro tebe, Petře! Díky za všechno!“ zvolal zpěvák z pódia a pak s fanoušky Hapkovi zazpíval. Pro Hapku s Horáčkem před lety nazpíval dvě dnes tak aktuální písničky, Díkůvzdání a Otevřete okno, aby duše mohla ven, a nedávno zesnulý muzikantský bohém pro něj hodně znamenal.

Diváci se dočkali ale i dalších hitů Landy, včetně Valčíku, Touhy nebo Cesty. Spolu s Noidem taky představili společný duet, rockový song o válce a o boji.

Koncert na příští rok, který má pokořit všechny historické rekordy (Landa si návštěvností vystoupení nyní ověřil, že i přes přerušení kariéry jsou mu fanoušci věrní), už je v přípravách, proběhnout by měl na letišti v Letňanech. 

David Zápal , Super.cz