Jan Kanyza oslaví za tři roky sedmdesátiny

Jan Kanyza oslaví za tři roky sedmdesátiny Michaela Feuereislová

Zraje jako víno: Tenhle český herec je jako Sean Connery. Čím je starší, tím více má charizmatu

1. prosince 2014 11:52

Zamlada takový fešák rozhodně nebyl. Ale čím je starší, tím charizmatičtěji působí. Herce Jana Kanyzu jsme už dlouho ve společnosti nepotkali. Vyhýbal se jí zvláště po nepříjemné aféře, kdy byl obviněn ze spolupráce s tajnou policií.

Dokonce uvažoval, že úplně sekne s herectvím. Nějaký čas strávil ve Francii a věnoval se své druhé profesi, malování. Na televizní obrazovky se sice vrátil v postavě ředitele v seriálu Ordinace v růžové zahradě, ale vypadalo to, že na prkna, která znamenají svět, úplně zanevřel.

To se prolomilo až nyní, když se účastnil závěrečného večera charitativního projektu Movember na podporu prevence rakoviny prostaty. Po letech vstoupil na jeviště, kam jej pozvali pánové Miloš Ondráček a Roman Pokorný.

A jak jsme zaslechli v kuloárech, nebylo to naposledy. S ředitelem Divadla Kalich Michalem Kocourkem, kde akce probíhala, se po skončení představení a oholení knírů zavřeli do kanceláře a probírali, zda by se pro herce nenašla nějaká hra, která by se dala v Kalichu hrát. 

Chtěli byste Jana Kanyzu zase vidět na jevišti?

Saša Šeflová , Super.cz