A teď si představte, že fotky přidávají kila...

A teď si představte, že fotky přidávají kila... Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová, Hermína

Když kosti chrastí a tělo hladoví: 8 nejvyhublejších fotek bývalé anorektičky Elišky Bučkové, na kterou nebyl vůbec hezký pohled

21. listopadu 2014 14:53

Anorexie je strašákem mladých dívek (a také, možná ještě víc, jejich nejbližších), které vlivem této psychické nemoci extrémně hubnou, protože vyhublou postavu považují za vzor krásy. Zejména v modelingu je tento jev velmi rozšířený a řada krásek hladoví jen proto, aby měly šanci uspět v módním byznysu, který jim často diktuje opravdu neuvěřitelné požadavky na to, kolik mají vážit, než vkročí na molo.

U nás je anorexie mezi známými modelkami stále ještě tabu, ale našla se přeci jen jedna, která před pár lety vyšla s pravdou ven a zachránila si tak, když ne rovnou život, tak zdraví určitě.

K nejvyhublejším modelkám patřila misska Eliška Bučková (29). O její anorexii si šuškal celý šoubyznys, ale ona pořád dokola zapírala a zapírala.

Lhala i svému tehdejšímu příteli Noidovi (38), před nímž se cpala dobrotami, aby pak následující den celý prohladověla. Na některých fotkách už Eliška vypadala jako chodící kostra a nebyl na ni hezký pohled. Ty nejhorší si prohlédněte v naší fotogalerii.

A nespravila to ani silikonová ňadra, jež na chřestící postavě působila jako pěst na oko. Poté, co Bučková začala chodit s milionářským synkem Jakubem Malinou, najednou obrátila. Veřejně přiznala anorexii a šla do sebe.

Trochu přibrala, navíc začala pravidelně cvičit, a tak se na její tělo dá konečně zase koukat.

Naposledy se po přehlídkovém mole prošla v rámci už 6. ročníku Benefičního večera na podporu dětí v Bangladéši, který pořádala její kamarádka, vicemiss Eva Čerešňáková. Elišce to v kolekci šatů, na nichž se sama podílela, moc slušelo a navíc pomohla dobré věci. Výtěžek z akce činil 215 tisíc korun, za něž se v Bangladéši postaví základní škola pro děti. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků