Valeria Lery Kurnuškina

Valeria Lery Kurnuškina Foto: archiv Alexandrovci

Tahle malá vojanda zadupává do země i naše Slavice: V osmi letech je velkou světovou hvězdou

Je jí teprve osm, ale za sebou toho má už víc, jak leckterá česká pěvecká hvězdička! Valeria „Lery“ Kurnuškina zpívá víc jak dva roky se slavnými Alexandrovci a za tu dobu se stala asi nejmladší sólistkou podobného souboru na světě. A sbírá jeden úspěch za druhým.

Kdo Alexandrovce dobře zná, určitě mu nejsou cizí jména mužských hvězd souboru, „pana Kalinky“ Vadima Ananěva a Borise Dyakova. Ti teď mají ale vážnou konkurenci v Lery, osmiletém prckovi s neskutečným hlasem, jímž by vážně Lery strčila do kapsy nejednu nositelku titulu Český slavík.

Jejího umu už si všiml i světový módní časopis Vogue, který jí dokonce věnoval obálku. A už dnes má holčička po celém světě tisíce fanoušků. Zkrátka je to hvězda!

„S Alexandrovci jezdím ráda, moc mě to baví. Chovají se ke mně skvěle. Snaží se mi i pomáhat. Na vystoupení se připravuji, zpívám moc ráda,“ tvrdí nadané pískle, které samozřejmě kromě zpěvu musí zvládat i školu. „Naše Lery je opravdu velká hvězda. Úžasně zpívá, skvěle tančí, pořád se usmívá. Je to talent, který se nevidí. Máme ji všichni moc rádi,“ říká Ananěv.

Příští rok v říjnu se s největším armádním hudebním tělesem vrátí do Čech, v devíti městech se zúčastní dvanácti obřích koncertů. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků