Jak se umí Agáta Prachařová ohánět v kuchyni? Super.cz

Patří žena k plotně? Víme, co si o tom myslí Agáta a jak to mají v kuchyni rozdělené s manželem Jakubem

Veronika Žilková (59) svoje děti vedla k vaření a nejvíc nejstarší dceru. Protože jsme Agátu Prachařovou (35) potkali na křtu kuchařky, zajímalo nás, jak to zvládá v kuchyni a jestli náhodou sama neplánuje rodinnou kuchařku sepsat.

"Když už někdo u nás v rodině bude kuchařku psát, tak to bude můj manžel. On vaří lépe než já," mimoděk prozradila, odkud pocházejí její občasné výkyvy váhy. „Přála bych ženám, aby byly tak vykrmené jako já," smála se.

"Vaří skvěle úplně všechno, od guláše po čínu. I křidýlka upeče líp než já, protože je nepeče na plechu zalité vodou, ale dá je na mřížku a teprve pod ni dá plech, a už jsou jako grilované. V tomhle je dokonalý," rozplývala se.

Když jsme ji vyzvali, aby nám řekla svoji specialitu, trochu nám vyrazila dech. "Já dělám mrkvovou kaši. To jsou brambory, mrkev a česnek, všechno se to pak rozmixuje a je to strašně dobré. S mámou jí říkáme francouzská," prozradila.

Ostatně Veronika Žilková vedla Agátu k práci v domácnosti od dětství. "Všechno mne naučila, vařím někdy od dvanácti let, kdy už jsem vařila všem svých sourozencům. Nejstarší to tak v životě má. A já zase učím vařit Kordulku. Myslím si, že k ženám vaření patří. Sice je to taková zastaralá věc, ale myslím si, že by to tak být mělo," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků