Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

Drsné podezření: Dopis Ivety Bartošové na rozloučenou je prý podvrh!

V médiích se u příležitosti půlročního výročí sebevraždy Ivety Bartošové (✝48) objevil údajný dopis na rozloučenou, který zpěvačka měla napsat jen pár minut předtím, než ukončila svůj život pod koly vlaku. „Zbožňuju vás… Odpusťte mi… Tohle už se nedá zvládnout,“ píše v něm údajná Iveta. Její manžel ale tvrdí, že jde o podvrh!

„Média lžou. Ten dopis, který mi úřad vyšetřování vrátil na základě toho, že státní zastupitelství uzavřelo případ, rozhodně není totožný s tím, co se nyní uvádí,“ tvrdí Josef Rychtář (63). Redakce, která údajný dopis na rozloučenou otiskla a jež kdysi uveřejnila i údajnou pitevní zprávu, kterou vdovec též rozporoval, však trvá na autenticitě materiálu.

Manžel Bartošové by mohl hravě potvrdit, že není pravý, kdyby ten, který má k dispozici, uveřejnil. To se ale nechystá udělat. „Byl určený mně a Arturovi. Pokud s ním jednou navážu komunikaci, dopis mu ukážu, aby viděl, že je autentický, a udělám mu z něj kopii. Pro veřejnost ale zůstane tabu. Nikdy ho nezveřejním, za žádné peníze. Ivetka nám ho ve svém zoufalém rozhodnutí nechala jako odkaz. Ani v knize ho nepoužiju, nepatří tam. Jde o její poslední slova určená nám,“ říká.

A jak strávil půlroční výročí od smrti manželky? „Dnešního významného dne jsem byl na hřbitově i na místě tragédie. Ale je jedno, o jaký jde měsíc. Každého devětadvacátého je to stejné, a rozhodně ne kvůli mým narozeninám (Bartošová spáchala sebevraždu v den Rychtářových narozek – pozn. red.), ty ztratily smysl. Už nikdy je slavit nebudu. Mým životním mementem se stalo to neštěstí, ztráta blízkého člověka,“ dodal vdovec. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků