Madridská restaurace

Madridská restaurace Foto: fotobanka Profimedia

Nejstarší restaurace světa je v Madridu, najíte se tam levněji než v Praze

31. ledna 2011 10:33

Španělská restaurace Sobrino de Botin je oficiálně nejstarším restauračním zařízením na světě, získala si i zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Podnik se nachází v Madridu a jeho historie se datuje již k roku 1725. Příjemným překvapením je pak skutečnost, že se v ní hosté najedí levněji než v mnohých restauracích v centru Prahy. Kompletní menu vyjde na necelých tisíc korun.

Restauraci založil před necelými třemi stoletími Španěl James Botin spolu se svou manželkou a původně se nazývala Casa Botin, název Sobrino de Botin se používal od doby, kdy ji zdědil Botinův synovec Candido Remis.

Interiéry madridského podniku jsou velice stylové, jeho součástí je i rozsáhlý vinný sklep či staré dřevěné schody. Největší specialitou jídelníčku je pak pečené selátko „cochinillo asado“, o kterém se zmiňuje ke konci svého románu Fiesta (The Sun Also Rises) i Ernest Hemingway. Mezi další vyhlášené pochoutky patří například uzená iberská šunka či mladí úhoři.

Povečeřet v nejstarší restauraci světa strávníky překvapivě nebude stát žádné horentní sumy. Menu, které se skládá z česnekové polévky s vejci, pečeného nadívaného selátka a pečiva, zmrzliny, vína a piva či minerální vody vyjde v přepočtu na méně než tisíc korun. 

Dagmar Plecháčová