Tv Nova

Tv Nova Foto: archiv

Po exřediteli Novy vyvedla ochranka televize i právničku

31. ledna 2011 10:27

V budově největší tuzemské soukromé televize byl nastolen nový trend. Po vzoru velkých zahraničních korporací se svých zaměstnanců Nova zbavuje opravdu nemilosrdně. Podle očitých svědectví vyprovází čerstvě vyhozené zaměstnance z budovy Novy bezpečnostní služba. Naposledy to pocítila i právnička televize, kterou kvůli tomu, aby nevynesla interní informace, vyprovodila ochranka.

Před několika týdny ochranka z Novy vyprovodila bývalého generálního ředitele Petra Dvořáka, který po příchodu do zaměstnání doslova narazil na zavřené dveře kanceláře a společnost mu prý ihned zabavila i služební auto. Nyní stejnou situaci pocítila i dlouholetá právnička televize Markéta Havlová.

Ta zastupovala stanici ve sporech s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Poté, co vedení Novy náhle zrušilo z organizačních důvodů k 24. lednu oddělení mediálního práva, jež bylo k dispozici tvůrcům a zejména redakcím zpravodajství a publicistiky, na Havlovou údajně nastoupili ostří hoši z ochranky.

Důvodem razantního zásahu měla být obava, aby nevynesla interní informace z budovy. S okamžitou platností jí byl prý také zabaven firemní počítač a karta opravňující ke vstupu do budovy.

Karen Mchitarjan

Zrušit