Tarkan po 15 letech

Tarkan po 15 letech Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Vzpomínáte na sladkého Turka Tarkana a jeho „pusinkový“ hit? Podívejte se, jak po čtyřicítce zmužněl

17. října 2014 14:13

Bez orientálně laděného hitu Simarik (Kiss Kiss), který atraktivní Turek doplnil zvuky polibků, se neobešla žádná diskotéka druhé poloviny 90. let. Interpret nakažlivé písně se na hudební scéně pohybuje dosud a dnes slaví 42. narozeniny.

Turkovi s německými kořeny se v 90. letech podařil obrovský úspěch, když se dokázal prosadit po celé Evropě i v Americe s písní, jíž naprostá většina posluchačů nerozuměla. Jeho turecký hit ale zpestřil taneční párty po celém světě a z Tarkana se stal nejznámější představitel Turecka.

Pohledný zpěvák vždy odmítal mluvit o svém soukromí, čímž podpořil spekulace o homosexualitě. Později si však prožil sedmiletý románek s právničkou Bilge Öztürk.

Tarkan se snažil na svůj úspěch z 90. let navázat a vydal deset studiových alb. V roce 2010 jeho kariéru poznamenala drogová kauza. Policie v jeho domě tehdy objevila narkotika. Zpěvák přiznal jejich užívání, ale tvrdil, že za drogy nikdy neplatil, čímž ochránil svůj zdroj.

Tuto aféru Tarkan ustál a opět se postavil na pódium. Na koncertě v Istanbulu potvrdil, že od počátku kariéry výrazně zmužněl, ale bez sladkého hitu Simarik se jeho vystoupení pochopitelně neobešlo. 

Adam Chromý , Super.cz