Poctěná Angelina Jolie je nově nositelkou šlechtického titulu Dáma.

Poctěná Angelina Jolie je nově nositelkou šlechtického titulu Dáma. Profimedia.cz

Angelina Jolie nesmí užívat šlechtický titul, který získala od královny Alžběty II.

Za svou mnohaletou charitativní činnost se Angelina Jolie (46) dočkala velké pocty. Z rukou královny Alžběty II. (95) převzala v pátek čestný titul Dámy Velkého kříže rytířského Řádu svatého Michala a svatého Jiří. Britská panovnice se ji rozhodla ocenit za její aktivní zapojení v projektech upozorňujících na sexuální násilí na ženách ve válkou sužovaných oblastech a v britské zahraniční politice. Jako americká občanka jej však oficiálně používat nesmí. Nositelkou čestného titulu Dáma Velkého kříže ale zůstává.

Herečka, filmová režisérka a v neposlední řadě humanitární vyslankyně OSN převzala řád v prostorách Buckinghamského paláce, a pyšní se tak šlechtickým titulem Dáma nejvyššího stupně - Dame Grand Cross.

Recepce u královny se účastnila herečka i s manželem Bradem Pittem (58) a jejich šesti dětmi. Všichni přiletěli soukromým letadlem z Malty, kde momentálně natáčejí film By the Sea. Řád v podobě odznaku v krabičce převzala Jolie z rukou Alžběty II. v soukromí, Pitt s dětmi se s královnou seznámili následně. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků