John Lennon s Yoko Ono v listopadu 1980 propagovali nové album a zářili štěstím.

John Lennon s Yoko Ono v listopadu 1980 propagovali nové album a zářili štěstím. Profimedia.cz

5 slavných nahých fotek Johna Lennona s Yoko Ono: Dva týdny poté byl brutálně zavražděn

9. října 2014 14:17

Jen málo lidí ovlivnilo v půlce dvacátého století světovou populární hudbu tak, jako zakládající člen nesmrtelné hudební partičky Beatles a umělecký všeuměl John Lennon. Po oficiálním rozpadu kapely v roce 1970 se mu pět let dařilo i na sólové dráze. Poté se stáhl do ústraní. Pokus o comeback na výsluní byl ovšem přerušen jeho násilnou smrtí 8. prosince 1980.

Toho dne se Lennon vracel z autogramiády své nové desky Double Fantasy. Před bránou newyorského domu, kde John bydlel se svou ženou Yoko Ono, na něj duševně nemocný fanoušek Mark David Chapman zavolal a vystřelil pět výstřelů. Těžce raněný Lennon se zhroutil k zemi. Během převozu do nemocnice policejním vozem ztrácí vědomí a umírá. Několik hodin před tím Chapmanovi Lennon podepsal své nové album.

Na konci listopadu toho roku, několik dnů před smrtí, John Lennon s Yoko Ono nafotili s fotografem Allanem Tannenbaumem dnes již legendární postelové nahé fotky, které měly sloužit k propagaci alba Double Fantasy. Písně (Just Like) Starting Over, Woman a Watching the Wheels bortily po smrti Lennona hitparády a deska patřila k nejprodávanějším. Právě dnes by John Lennon oslavil 74. narozeniny. 

Kterou pobeatlesovskou píseň Johna Lennona považujete za nejlepší?

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků