Libor Bouček značně zčervenal.

Libor Bouček značně zčervenal. Foto: Jan Hromádko

Přehnal to se solárkem, nebo pije jako duha? Pohublý Libor Bouček je zarudlý jako indián

Pohublý Libor Bouček (40) celý týden děsil své okolí nepříjemně zarudlým obličejem. Oblíbený moderátor působil hodně nezdravým dojmem a jeho nezvykle červené tváře si všímali nejen kolegové v práci, ale i náhodní kolemjdoucí.

Bouček však nebyl zarudlý proto, že by to snad přehnal se solárkem nebo pitím alkoholu. Stejně jako modelka Lucie Křížková se nechal nabarvit úmyslně a jen na určitý čas.

Stal se totiž součástí projektu Červená červené, který se zajímá o lidi trpící onemocněním kůže s názvem rosacea neboli česky růžovka. Moderátor chce upozornit na to, aby lidé, kterým vlivem nemoci zčervená obličej, neváhali navštívit lékaře.

Samotný moderátor si v praxi vyzkoušel, jaké to je, když na něj lidé kvůli červenému obličeji nevybíravě civí. Na pivním festivalu v Plzni neměl o zvědavé pohledy nouzi.

„Obyčejně se mi na tomhle festivalu stávalo, že mě bodří lidé obklopovali, zdravili a chtěli se fotit. S rosaceou se dav rozestoupil a zrak návštěvníků zůstával na mém obličeji. Se soucitným výrazem klopili zrak. Ti odvážnější pokřikovali, že jsem nějakej červenej. Jako bych to nevěděl. Poprvé v životě jsem prožíval pocit, že jsem jinej a nemocnej, bylo to skličující,“ svěřil se Bouček s tím, že večer už ho v Plzni všichni měli zase za ožralu.

„Nejčastěji pokřikovali, kolik jsem toho vypil. Nedokázal jsem jim vyvrátit, že jsem střízlivej a že přece ještě budu řídit domů, že jsem nic nepil. Pokřikovali na mě, že bych se měl krotit. Takže jsem asi chlastal, i když jsem byl střízlivej,“ shrnul své dojmy Bouček, který s červeným obličejem vyděsil i svou maminku, jež si myslela, že je opravdu nemocný. Moderátor proto apeluje na všechny, kteří doopravdy touto nemocí trpí, ať neváhají navštívit lékaře. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků