Představitel reverenda ze seriálu Sedmé nebe Stephen Collins je obviněn ze zneužívání nezletilé.

Představitel reverenda ze seriálu Sedmé nebe Stephen Collins je obviněn ze zneužívání nezletilé. Profimedia.cz

Skandál! Známý herec se přiznal ke zneužívání dětí

Newyorská policie se zabývá obviněním ze sexuálního zneužívání dětí, kterého se měl v minulosti dopustit herec Stephen Collins (67). Ten je známý převážně divákům seriálu Sedmé nebe. Paradoxní na celém případu je, že Collins zde ztvárnil hlavní postavu Erica Camdena - reverenda a počestného otce křesťansky zaměřené rodiny.

Spořádaný rodinný život herec zdánlivě vedl i ve skutečnosti, dokud nevyšla na povrch audio nahrávka z jeho terapeutického sezení, kterou potají natočila jeho manželka Faye Grant. V záznamu se Collins přiznává k obtěžování jedenáctiletého děvčete, k němuž mělo dojít v 70. letech. Dívčinu ruku si prý přikládal na své přirození. Mělo se jednat o příbuznou jeho první ženy Marjorie Weinman. V následujících letech se to opakovalo ještě několikrát. Intimněji se navíc měl sblížit i s dalšími dvěma nezletilými děvčaty.

Skandál je o to větší, že Collins je členem episkopální církve Spojených států amerických a aktivně podporuje projekty využití transcendentální meditace na školách.

Faye Grant nahrávku na radu svého právníka použila během rozvodového stání s Collinsem. Podle kalifornských zákonů tím nejednala ilegálně. Následně záznam zveřejnil server TMZ. Televizní stanice Up TV již stáhla opakování seriálu Sedmé nebe ze svého programu. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků