Sofia je Kate velmi podobná.

Sofia je Kate velmi podobná. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Končí éra vévodkyně Kate? Krásná snoubenka švédského prince vypadá v královské modři fantasticky

Podruhé těhotná vévodkyně Kate je miláčkem Velké Británie a její úsměv i elegantní módní styl si zamilovali lidé po celém světě. Ve Švédsku má ale velmi silnou konkurenci.

Švédský princ Carl Philip si za partnerku vybral bývalou modelku Sofii Hellqvist, která má potenciál v aristokratických kruzích zazářit přinejmenším stejně jako vévodkyně z Cambridge. Když Carl Philip letos v červnu svou krásnou přítelkyni požádal o ruku, Švédskem proběhla podobná vlna nadšení, jaká loni zachvátila Velkou Británii poté, co Kate porodila malého George.

Manželka prince Williama se nejspíš v budoucnu bude se Sofií dělit o mediální pozornost. Sofia s Carlem Philipem totiž tvoří krásný pár a jejich svatba bude událostí, která zajisté přesáhne hranice Švédského království.

Na oficiálních portrétech Sofia a Carl Philip působí jako pár z katalogu. Snoubenka švédského prince zvolila šaty v barvě královské modři, již si oblíbila i Kate. Obě ženy navíc spojuje i stejný účes, takže se logicky nabízí jejich srovnání. Zatímco Švédsko vzhlíží k modelce, Velká Británie našla novodobý národní symbol v obyčejné holce z lidu. 

Komu to v modrých šatech sluší více?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků