Poslechněte si píseň One More Time, kterou napsala Celeste pro Veroniku.

Není to úplná šílenost? Buckingham složila song méně slavné konkurentce

Celeste Buckingham (27) přichází se zbrusu novým singlem. Tentokrát však jde o novinku ve zcela jiném slova smyslu než u všech Celestiných dosavadních písní. Skladbu One More Time totiž úspěšná zpěvačka napsala speciálně pro svou začínající mladou kolegyni Veroniku Stýblovou, finalistku poslední série Česko Slovenské SuperStar. Veroniku si doslova a do písmene vzala pod svá ochranná křídla a prozradila, že pod jejím dohledem nevznikl pouze tento jediný song, ale pravděpodobně vznikne i celé album.

„Veroniku jsem zaregistrovala díky jejímu  účinkování v Superstar. Svým silným hlasem a pěveckým talentem si okamžitě získala mou pozornost. Ukázala opravdu velký potenciál,“ prozrazuje bývalá porotkyně X Factoru Celeste.

„Skladbu One More Time jsem napsala tak, aby se co nejvíce hodila Veronice. Chtěla jsem, aby v ní mohla ukázat co nejvíce. Je velmi talentovaná a má velký hlas, tak jsem se snažila napsat písničku, která se jí nejvíce hodí,“ říká autorka o skladbě ušité Veronice na míru. „Chvíli mi zabralo, než jsem se s písní ztotožnila, ale myslím, že Celeste to už lépe vystihnout nemohla. Téma je opravdu smutné, ale líbí se mi velmi silná energie, vycházející z této skladby,“ vypráví Veronika z pozice interpretky.

Jelikož obě dámy žijí a pracují na rozdílných kontinentech, vznik skladby vůbec nebyl jednoduchý. „Hudební stránka písně vznikala v Nashvillu, tu jsme následně poslali Veronice do Evropy, aby mohla zpěv nahrát ve studiu v Bratislavě. Nakonec ji poslala na finální úpravy zpět do Nashvillu,“ popisuje Celeste celý pracovní proces, který musel proběhnout na dálku. Důvodem bylo, že skladbu tvořily v době, kdy byla Celeste velmi zaneprázdněná kvůli X Factoru a dalším projektům. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků