Ivana Chýlková zpívá s Jankem Ledeckým.

Ivana Chýlková zpívá s Jankem Ledeckým. Foto: archiv BrainZone

Z Ivany Chýlkové je popová zpěvačka: Víme, který muž ji k tomu zlákal

Herečka Ivana Chýlková (58) před lety překvapila, když přijala účinkování v muzikálech Janka Ledeckého (59) Hamlet a Galileo Galilei a ukázalo se, že je také talentovaná zpěvačka. Od té doby zpívala v muzikálových projektech už několikrát a nyní se vrátila i ke spolupráci s Ledeckým.

Ledecký totiž devět let po svém posledním řadovém albu připravuje novou desku, která bude v jeho diskografii výjimečná. Každou skladbu na ní si totiž pěvecky rozdělí s jedním nebo více kolegy z branže. Jejich výčet bude pestrý od písničkáře Ivana Hlase přes rockerku Martu Jandovu, frontmana Kabátu Pepu Vojtka (56) až po Lucii Vondráčkovou (42). Album, které by mělo vyjít na podzim, předznamenává pilotní singl Všichni dobří andělé, ve kterém se s Ledeckým za mikrofon postavila právě Ivana Chýlková.

„Zpěváci a zpěvačky, kteří se na nahrávce objeví, jsou lidé, se kterými už dlouho spolupracuji, něco jsem s nimi zažil a většinou i účinkovali v mých projektech. Není za tím žádný kalkul, spíš setkání se starými přáteli ve studiu,“ popisuje Ledecký.

Tak například Ivana Chýlková zpívala s Ledeckým duet už na první desce Žentouru 001. „S Ivanou jsem se potkal při spolupráci na absolventském představení DAMU Pop festival. Doprovázeli jsme se Žentourem muzikál Petra Poledňáka, ve kterém účinkovala celá ta slavná sestava – Roden, Chýlková, Holubová, Cibulková, Asterová. Hned po premiéře představení zakázali, takže se hrálo poloilegálně jen pro zvané. Což tomu dodávalo prima šmrnc. Každopádně Ivana už tenkrát zpívala skvěle,“ vzpomíná Ledecký a přidal i historku, jaké to bylo, když spolu hráli v muzikálu.

„V jedné scéně mě jako Galilea shodila se schodů. Od Ivany bych se nechal házet desetkrát denně. Moc jsme si to užívali. Jenom si stěžovala, že se mnou nemá žádný milostný duet, jako třeba Sabina Laurinová (50). Tak jsem se to po letech pokusil napravit. Všichni dobří andělé nejsou zrovna lovesong, ale Ivana byla jasná volba. Ten text dostane úplně jinou váhu, když ho interpretuje někdo, kdo už má něco za sebou,“ doplňuje Ledecký.

Písničky z připravovaného alba i s některými hosty by měly zaznít živě na Ledeckého vánočním turné. „Na každém koncertu to bude někdo jiný. Moc rád bych je aspoň na jeden koncert dostal všechny. Ale v předvánočním období je to asi spíš scifi,“ doplňuje zpěvák. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků