Finalistky Miss Junior

Finalistky Miss Junior Herminapress

Tohle jsou nejkrásnější juniorky Česka: Co na tyhle mladičké kočičky říkáte?

Soutěž mladičkých krásek Miss Junior zná své finalistky. Z padesáti Češek postoupilo do finále deset dívek a pět náhradnic. Ředitelka soutěže, herečka Miluška Bittnerová, byla z krásy semifinalistek nadšená. "Úroveň byla vysoká, byla jsem u všech předešlých castingů, holky jsem znala. Věděla jsem, že všech těch padesát v podstatě má na finále," říká Miluška Bittnerová.

Soutěž Miss Junior hlasitě podporuje boj proti anorexii, váha dívek byla v soutěži velmi důležitá. "Postavy měly holky pěkný, zdravý, mají dobré BMI, je vidět, že cvičí, starají se o sebe a rozhodně netrpí hlady," vysvětluje Bittnerová a dodává, že pokud by se váha některé dívek do finále soutěže, které se uskuteční 3. listopadu v divadle Hybernia, výrazně snížila, automaticky by ze soutěže vypadla.

"Do listopadu se nám doufám nezmění, na focení je budeme vážit, budou nám posílat jídelníčky. Žádná finalistka nebude mít BMI menší než 17,5. Můžou dvě kila přibrat, ale rozhodně ne pět zhubnout," říká důrazně herečka a ředitelka soutěže.

Miss Junior má podmínky opravdu přísné. Jedna z dívek byla diskvalifikována již nyní. A není to překvapivě kvůli váze. "U nás je zakázaný piercing a tetování. Pokud dívka piercing má, musí si ho vyndat. Bohužel jedna z dívek se dostala do užšího semifinále a nesundala si ho. Proto jsme jí museli ze soutěže vyloučit," dodala Bittnerová. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků