Jan Kříž hraje postavu Johna Travolty v Horečce sobotní noci. Super.cz

Býval to knedlík a teď je z něj štíhlý svalnatý krasavec: Tohle s českým zpěvákem udělaly drsné zkoušky

Zpěváka Jana Kříže jsme poznali, když se snažil zabodovat v třetí řadě SuperStar, kde skončil na patnácté příčce, poté se přihlásil do další televizní soutěže Robin Hood aneb Cesta ke slávě. Tu sice vyhrál, ale byla to velmi málo sledovaná soutěž.

Tehdy dostal kvůli svojí buclaté tvářičce a oplácané postavě v zákulisí přezdívku knedlík. Ovšem Honza na sobě zamakal a teď je z něj opravdu fešák se skvěle vymakanou postavou. "Chodil jsem hodně cvičit a běhat, protože mne čekala fyzicky nejnáročnější role, jakou jsem kdy měl, a režisér a choreograf Ján Ďurovčík vám nic neodpustí," vysvětlil Kříž, jenž bude v muzikále Horečka sobotní noci ztvárňovat postavu, kterou hrál ve známém filmu John Travolta.

A když jsme se byli podívat v divadle Kalich na muzikálovou ukázku, Honza prováděl na jevišti neskutečné pohybové kreace a pot z něj stříkal do všech stran. "Kostymérky sice musely pár věcí, které mám na sobě, zužovat, ale byl jsem pochválený. Zvlášť když mne naše kostýmní návrhářka viděla ve slipech, v nichž budu v jedné scéně vystupovat," smál se zpěvák. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků