Josef Rychtář o sobě prohlásil, že je vrah.

Josef Rychtář o sobě prohlásil, že je vrah. Michaela Feuereislová

Jsem vrah Ivety Bartošové, prohlásil o sobě Josef Rychtář. Přeřekl se, nebo přiznal?

1. září 2014 14:28

Snaží se mluvit jako kniha, ale občas se mu to vůbec nepovede! Prima odvysílala zpověď Josefa Rychtáře (60), kterou natočila už před čtyřmi měsíci, dosud ale záběry schovávala v trezoru. A slova, která vdovec po Ivetě Bartošové (✝48) pár dnů po jejím skonu pronesl, znějí hodně divně. Mluvil o Romech, o tom, že je vrah, jak chtěl nebožce nabídnout své orgány a další podivnosti!

„Může si každý myslet, co chce. Rozhodně vylučuji, že nejsem vrah Ivety. Že nejsem ani tím člověkem, který by jí jakýmkoli impulsem motivoval k tomu, aby ona tento krok, ke kterému se odhodlala, spáchala,“ řekl jako by nic VIP zprávám. Pevně ale věříme, že si jen neuvědomil, že dvojitý zápor negaci nuluje a že opravdu nepřiznával podíl na Ivetině smrti.

A co dalšího řekl? Původně prý nevěděl, že je jeho žena mrtvá. „Ve vysílačce se ozvalo, že paní Bartošová byla nalezená zraněná. Do poslední chvíle jsem věřil, že Ivetka přišla o ruku nebo nohu. Smířil bych se s tím. I kdybych ji měl krmit nebo vozit na vozíku. Kdyby bylo potřeba, daroval bych jí krev nebo nějaký orgán,“ pokračoval pak a dodal, že na rozdíl od něj neměla rasistické názory ohledně Romů, což zní jako hodně zvláštní odkaz zesnulé zpěvačky. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků