Takto bez líčení ji v televizi nevídáte.

Takto bez líčení ji v televizi nevídáte. Foto: Archiv I. Jirešové

Bez líčení i jiných propriet: Hvězda Ordinace se vydala na tak trochu jinou dovolenou…

Oblíbená seriálová herečka Ivana Jirešová (44) se podělila o nedávné zážitky z Himaláje. Tam odletěla na měsíc pomáhat místní škole jako učitelka dramatické výchovy. A vzala s sebou i dceru Sofii a manžela Viktora Dyka. Ten do poslední chvíle nevěděl, jestli vůbec bude moct odjet, neboť si po pádu na kole zlomil klíční kost.

„Do Malého Tibetu jsem se dostala díky své kamarádce a lektorce bikram jógy Lence Jaklové, která se mě letos v lednu zeptala: Ty jseš takovej blázen, nechceš jet do Tibetu pomáhat učit děti? A já jsem ani na okamžik nezaváhala,“ vysvětlila milovnice jógy a hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě, jak se k daleké cestě dostala.

„Dlouho jsem cestu do Asie plánovala, ale kvůli dceři jsem neustále vyčkávala. Tady se spojilo příjemné s užitečným. Mohla jsem s sebou vzít i Sofii, která zjistila, jak se žije v Ladakhu a jako bonus jsme mohly cestovat a pomoci dětem.“ Právě pomoc v tomto hornatém a velmi chudému regionu severní Indie byla tím hlavní motivem cesty. „Cílem cesty byla malá horská vesnička Mulbekh v Ladakhu, kde Brontosauři v Himalájích pomáhají stavět nové učebny a internát pro děti, které bydlí několik hodin cesty od školy a dobrovolníci 'občerstvují' dětem učení zábavnější formou výuky,“ prozradila své hlavní poslání Ivana.

Čas v Himaláji věnovala celá rodina i cestování, raftingu a trekům do hor. „V celém svém životě jsem neviděla krásnější přírodu, než je v Kašmíru. Z okna auta jsme pozorovali pasoucí se divoké koně u horské říčky, ovce a kozy na stráních té panenské přírody. Zapůsobila na mne i místní města a buddhistické chámy a svatostánky, kterým se říká stupy. Krásné město Leh, kam se dá přiletět z Dillí, je pro mě takový tibetský Český Krumlov - všude spoustu obchůdků, výborných restaurací, intelektuálů a muzikantů z celého světa. Kouzelná je zdejší buddhistická památka Shanti stupa, zvláště při východu slunce nebo večer je krásně nasvícená,“ uzavírá své vyprávění Ivana Jirešová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků