Josef Rychtář chodí na prázdný hrob Ivety každý den.

Josef Rychtář chodí na prázdný hrob Ivety každý den. Foto: osobní pečovatel Josefa Rychtáře Petr Veselý

Rychtářův mozek obchází strach. Bojí se, že mu jeho milovanou Ivetu Bartošovou někdo zneuctí!

27. srpna 2014 16:11

Josef Rychtář (60) se každý den chodí poklonit památce své manželky Ivety Bartošové (✝48) na její hrob v Říčanech, ten je ale prázdný, takže se klaní jen náhrobku s gramatickou chybou. Proč vůbec nechce Ivetiny ostatky uložit tam, kde by to asi každý čekal?

„Probírali jsme to, proč si po stěhování z Ivetiny vily tu urnu vůbec bere do Říčan. Nepřipadá mi to totiž vůbec vhodné s ohledem na jeho bývalou ženu Darinu. Vysvětluje to tak, že kdyby dal popel do hrobu, někdo ho zneuctí nebo jinak znesvětí. Či nedejbože ukradne,“ vysvětluje zdroj z okolí vdovce.

Pravdou je, že Iveta Bartošová má spoustu bláznivých uctívačů, kteří by asi byli schopni nejroztodivnějších věcí. V tomhle tedy dáváme podnikateli za pravdu, přeci jen bychom se nechtěli dočkat nějakých orgií spojených s Ivetinou urnou.

Rychtářovi však dosud asi nikdo neřekl o úložišti uren na hřbitově, kam se nikdo nepovolaný nedostane. Jinak by asi nevolil takovou nevhodnou cestu jako dát ji do domu ženě, které se s nebožkou před třemi lety spustil… 

David Zápal , Super.cz