Konopnice se od natáčení Slunce, sena a pár facek před 25 lety moc nezměnila.

Konopnice se od natáčení Slunce, sena a pár facek před 25 lety moc nezměnila. Foto: Facebook J. Bendiga, reprofoto: Slunce, seno a pár facek

Jako by se vůbec nezměnila: Konopnice (93) ze Slunce, sena se vzpírá času a je hvězdou vesnice

19. srpna 2014 13:55

Zatímco většina představitelek babek v nesmrtelné trilogii Slunce, seno… je už dávno na pravdě boží, věčná rivalka Heleny Růžičkové Marie Pilátová alias Konopnice ani v třiadevadesáti letech neztratila nic ze své energie. V Hošticích, kde se Troškovy filmy natáčely, se ochotně věnuje turistům.

„To víte, když proběhly kiny ty filmy, jezdila sem úplná procesí. Lidé to ale přeháněli. Lezli nám třeba na zahradu, aby si pořádně prohlédli místa, kde se natáčelo. Takže jsme si museli zvýšit ploty,“ vyprávěla turistům.

Za svéráznou obyvatelkou Hoštic se vypravil i zpěvák Jan Bendig s přítelem a s Marií Pilátovou si udělali selfie. „Jako by se vážně od natáčení moc nezměnila. Kdyby mi to sama neřekla, nevěřil bych, že už jí je tolik let. Má spoustu elánu a je hrozně milá a příjemná. Vůbec jsme ji nechtěli obtěžovat, ale byla laskavá. Vyprávěla nám také spoustu historek z natáčení. Jiného by to už asi otravovalo, ale paní Pilátová se s tím naučila žít a snad ji to i baví,“ řekl Super.cz Bendig. 

David Zápal , Super.cz