Anna K: Hold a Little Place

Tohle udělala kvůli dvěma zarostlým Britům: Anna K. poprvé zpívá anglicky. Jak se vám to líbí?

21. srpna 2014 10:57

K neočekávanému kroku ve své kariéře se rozhodla populární zpěvačka Anna K (53). Natočila písničku v angličtině, kterou prý podle svých slov zatím mluvila spíš jako africký domorodec, ke zdokonalení v jazyce, který vždy milovala, co se muziky týče, ji přimělo setkání s hudebníky, které vždy obdivovala.

Členové kapely Reef s akustickým projektem StringerBessant hostovali na zpěvaččiných unplugged koncertech, objevila se s nimi na předávání Cen Anděl. Během společného pobytu v Praze se všichni na den zavřeli do studia a nahráli skladbu Hold a Little Place, jejíž hudbu složil Tomáš Vartecký a anglický text Brad Stratton.

O zpěv se Anna K. podělila s frontmanem Reef Garym Stringerem a s basou a foukací harmonikou se přidal jeho spoluhráč Jack Bessant. Hudební produkce se ujal americký hudebník žijící v Praze Steve Walsh, který Anně K. aranžoval písničky i pro její turné Anna K. poprvé akusticky.

„Když měli přijet Gary s Jackem do Prahy poprvé, měla jsem zrovna krásnou písničku, kterou mi napsal Tomáš. Napadlo mě napsat Garymu, zda by ji se mnou nechtěl zkusit nazpívat. Okamžitě mi odepsal, že se mu líbí. Takže jsem začala řešit text, protože Gary samozřejmě nemůže zpívat česky a já se rozhodla zazpívat si ve studiu anglicky,“ popisuje Anna K., která nakonec o text požádala letitého kamaráda Brada Strattona z kapely Circus Praha.

Demo s textem pak poslala do Anglie a už na druhý den měla písničku zpátky nazpívanou na iPhone od frontmana Reef. „Byl to úžasný pocit, slyšet hlas mého nejoblíbenějšího zpěváka, jak mi zpívá z mobilu. Snažila jsem se pak naučit jeho výslovnost, nechtěla jsem zpívat českou angličtinou,“ doplňuje zpěvačka, podle které to pak šlo už rychle.

„Po příletu jsme si všichni skladbu zahráli na hotelu, přišli jsme do studia a napoprvé ji s Garym nazpívali. Náš americký producent Steve Walsh řekl, že je to great a wonderfull, Gary dodal, že je moje angličtina fantastic a šli jsme na pivo. Jsou to asi fakt gentlemani,“ dodává se smíchem zpěvačka.

Ke skladbě Hold a Little Place nakonec vznikl i videoklip od Martina Linharta, který je sestřihem z natáčení v pražském studiu Faust a z volného dne, který Anna K. strávila s britskými muzikanty v Praze.

Pokud chcete Annu K. ještě v létě slyšet na živo, šance je 29. srpna, kdy odehraje svůj poslední celovečerní akustický koncert v krásném prostředí zámecké zahrady na zámku Chyše. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků