Robin Williams s Mattem Damonem v dramatu Dobrý Will Hunting

Robin Williams s Mattem Damonem v dramatu Dobrý Will Hunting Profimedia.cz

Zavzpomínejte na geniálního Robina Williamse (†63). Tohle byly jeho nejslavnější role

Filmový svět opustil další velikán. Ve věku 63 let fanoušci přišli o jednoho z nejoblíbenějších herců a komiků Robina Williamse (✝63). Mrtvý byl nalezen ve svém domě nedaleko San Francisca. Williams v poslední době trpěl depresemi, na život si pravděpodobně sáhl sám. Úmrtí podle předběžných informací koronera způsobilo udušení. Připomeňte si s námi nejslavnější role tohoto nezapomenutelného oscarového držitele.

Williams se stal nedílnou součástí řady neopakovatelných snímků. Jeho prvním velkým úspěchem bylo válečné drama z roku 1987 Dobré ráno, Vietname, které mu vysloužilo první nominaci na Cenu Akademie. Po dvou letech přišla další se snímkem Společnost mrtvých básníků. O další dva roky později byl za ztvárnění bezdomovce v dramatu Král rybář na Oscara nominován potřetí, ale cenná soška mu opět unikla. Williams se však dočkal, a to za ztvárnění psychiatra v psychologickém dramatu s Mattem Damonem Dobrý Will Hunting v roce 1997.

Svůj komediální talent dokázal Williams naplno využít v rodinných komediích, z nichž nejpopulárnější se stal film Mrs. Doubtfire - Táta v sukni. Následovaly další trháky jako Jumanji, Flubber či Noc v muzeu 1 a 2. Za zmínku jistě stojí i dojemný sci-fi rodinný film Andrew - člen naší rodiny, komedie Ptačí klec či mysteriózní thriller Insomnie. 

Který film s Robinem Williamsem máte nejraději?

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků