Dvojice toužila po manželství, na poslední chvíli se nemocné ženě splnil její sen. Ilustrační foto.

Dvojice toužila po manželství, na poslední chvíli se nemocné ženě splnil její sen. Ilustrační foto. Foto: fotobanka Profimedia

Nevyléčitelně nemocnou ženu si vzal její snoubenec 30 minut před smrtí

Šestašedesátileté Angličance Jean Stevensonové se splnilo její poslední přání. Její snoubenec David Nicholls si ji vzal i přesto, že oba věděli, že to nebude na dlouho. Nevyléčitelně nemocná žena nakonec s klidem v duši zemřela jen půl hodiny poté, co si se svým milujícím partnerem řekli vzájemně „ano“.

Když lékaři sdělili rodině ženy, jež trpěla rakovinou, že jí zbývá už jen pár dní života, začal neúprosný závod s časem. Ačkoli byli velice zarmouceni, chtěli Stevensonové splnit její poslední přání.

Během čtvrtka se jim podařil téměř nadlidský výkon, když museli spolu s Davidem zařídit vše potřebné, od zakoupení snubních prstýnků, přes zajištění speciální manželské licence a matričních záležitostí po sehnání oddávajícího a svolání rodiny, která se jejich manželského příslibu zúčastnila.

Novomanžel děkoval nemocnici za ochotu

Šestašedesátiletá babička Jean Stevensonová ale půl hodiny po skončení obřadu konaném u nemocničního lůžka boji s rakovinou podlehla. Po svém boku měla děti a manžela.

Ten poté poděkoval jménem celé rodiny zaměstnancům nemocnice Peterborough City Hospital za ochotu a laskavost uspořádat v jejich prostorách obřad. Dodal, že to byl jejich společný sen stát se manželi. Dvojice po tříleté známosti původně plánovala sňatek na léto.

Nemoc měla rychlý průběh

Nemoc u Stevensonové udeřila velice rychle. Ačkoli se prý občas necítila dobře už od července, ještě o Vánocích připravovala večeři a žertovala s rodinou u slavnostní tabule. Její stav se však pár dní poté začal výrazně zhoršovat a rentgen potvrdil, že stín na její levé plíci je rakovina. Později lékaři zjistili, že má žena krevní sraženiny v plicích a následně i rakovinu kostí.

Nemocná Angličanka prožila svůj poslední den jako vdaná paní se svým milovaným Davidem a s dětmi Andym, Jennifer a Sharon a také se třemi již dospělými Davidovými potomky Debbie, Amandou a Richardem. Všichni se přitom shodli, že je nešťastná událost velice sblížila a nyní společně tvoří jednu velkou rodinu. 

Dagmar Plecháčová


Časová osa článků