Plánovaná svatba prý nemusela vyjít z křišťálově čisté lásky...

Plánovaná svatba prý nemusela vyjít z křišťálově čisté lásky... Profimedia.cz

George Clooney v podezření, že jeho svatba je jen politickou reklamou. Prodal ji magazínu Vogue

O svatbě George Clooneyho s Amal Alamuddin se začíná hovořit jako o jedné velké reklamní estrádě. Hollywoodská hvězda chce zásadně ovlivnit americkou politiku, k tomu ale potřebuje řádnou image. Jako proutník a starý mládenec, o němž se v zákulisí povídá, že má rád chlapce, by neuspěl. A tak po letech odmítání svateb se během pár měsíců vynořila půvabná právnička za lidská práva, již ihned požádal o ruku, a v září si ji vezme. O všem velmi ochotně informuje média, a navíc celou svatbu prodal magazínu Vogue.

Clooney posledních patnáct let neustále odrážel otázky novinářů, proč netouží po dítěti a rodině, proč se po jeho boku každou chvíli objeví kráska, které pomůže se prosadit, a zase se s ní rozejde, ale s žádnou se neusadí a nevezme si ji.

Rychlá svatba, navíc s takovou partií, jakou je londýnská advokátka Amal, je podle mnohých jen součástí image, kterou si George pěstuje pro politické působení. Jako Ronald Reagan hodlá kandidovat do úřadu guvernéra i prezidenta USA. Na to ale potřebuje po svém boku první dámu, nikoli prvního pána. A tak se ožení a ještě o dokonalé americké spořádanosti budou novináři ochotně psát.

Na svatbu byla pozvána i Anna Wintour, obávaná šéfredaktorka magazínu Vogue, kterou ve filmu Ďábel nosí Pradu ztvárnila Meryl Streep. O veselce samozřejmě bude módní bible s náležitou fotografickou dokumentací informovat.

Clooney se přátelí s Giorgiem Armanim, jehož obleky rád nosí. Oblékne jeden takový – šitý na míru, jak jinak – i na své svatbě. Jaké šaty bude mít Amal, se zatím neví. Spekuluje se o Oscaru de la Rentovi, jehož prosazuje právě Wintour.

Samotný sňatek by George a Amal měli uzavřít 20. září v Benátkách v kruhu nejbližších. Svatebních hostin a oslav zřejmě proběhne více. Na nich se objeví slavné tváře včetně Brada Pitta a Angeliny Jolie. 

Famous


Časová osa článků