Loni na oslavě výročí klubu Slavia Standa Procházka starší sršel elánem a povídal si s Janem Skopečkem.

Loni na oslavě výročí klubu Slavia Standa Procházka starší sršel elánem a povídal si s Janem Skopečkem. Foto: Michal Šula/ Profimedia

Musel pochovat milovaného syna, ale nevzdal to: Idol babiček slaví pětadevadesátiny

Nenapravitelný optimista, celoživotní slávista a idol babiček i prababiček, který největší slávu zažíval v padesátých letech, dnes slaví pětadevadesáté narozeniny. Standa Procházka starší zpíval v padesátých letech s velkými orchestry a po kavárnách. Později se upsal dechovce.

Jeho největším hitem, který musel zpívat vždy a všude, se stala písnička Nikdy se nevrátí pohádka mládí. Na něj však tahle písnička úplně nepasuje. I v pětadevadesáti letech má Standa Procházka elánu a humoru na rozdávání. Pravidelně chodí koukat na svůj milovaný fotbalový klub, kterému fandí od počátku třicátých let.

Ne vždycky ovšem zažíval jen veselé chvíle. V roce 2003 na poslední cestu musel vyprovodit svého syna, který se potatil a začal zpívat. Stanislav Procházka mladší, který bodoval v osmdesátých letech u dívčího publika s písněmi Celá škola už to ví, Správně švihnutá nebo Rádio a já, odešel dva roky před padesátkou do pěveckého nebe po osmiletém boji s Parkinsonovou chorobou. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků