Barva pudru, meruněk a hra na oblečenou - neoblečenou

Barva pudru, meruněk a hra na oblečenou - neoblečenou Foto: Michaela Feuereislová, Hermína

Kovářova kobyla nechodí v případě Rajské bosa, ale v luxusních střevících. Známá návrhářka se rozhodně neodbývá

Je to zvláštní, ale přísloví o kovářově kobyle platí v případě oblékání českých módních návrhářů snad dvakrát tolik. Designéři jsou většinou tak vyčerpaní navrhováním pro druhé, že na sebe zapomínají. V praxi to vypadá, že jejich nejběžnějším oděvem bývají džíny, černé triko nebo černá klasická tunika.

Bílou vránou je Beata Rajská (59), která je chodící reklamou své značky a nejen na akce společenského rázu, ale i v soukromí obléká výhradně modely ze své vlastní kolekce. To platí i při výběru doplňků. Když už sáhne nejznámější česká designérka po cizí značce, jsou to většinou střevíce nebo šperky od značek Louis Vuitton a Azra. Rajská je specialistkou zejména na ozdoby zápěstí. „Náramky nosím na ruce bez ohledu na celek, prostě je to součást mého vyjádření," říká Beata Rajská.

V galerii si prohlédněte modely, které návrhářka oblékla na karlovarském filmovém festivalu. Vzhledem k jejich množství vám musí být jasné, že Andrea Verešová nebyla ženou, která přivezla na festival největší množství zavazadel

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků