Šestnáctiletý zloděj vyletěl s kradeným vozem až na střechu domu

29. června 2011 11:45

Mladý Švýcar doslova odletěl 100 metrů až na střechu nedalekého domu, když ztratil kontrolu nad autem, které předtím ukradl. Šestnáctiletý zloděj se několik hodin projížděl po úzkých horských silnicích. Až u města Walemsee zřejmě nevybral zatáčku a vozovku i s autem opustil.

"Proletěl s vozem skrze svodidla a letěl třicet metrů vzduchem. Pak přistál na střešní zahradě pod ním. Vozidlo však mělo takovou hybnost, že se od střechy odrazilo a padalo dalších sedmdesát metrů. Nakonec se zastavilo na domě níž v kopci," popsal nevídanou situaci jeden z vyšetřujících policistů.

Je až neuvěřitelné, že mladík se při tomto kaskadérském kousku nezranil. Jak uvádí list Metro, byl dostižen, když se snažil utéct z místa nehody.

"Ozvala se hrozná rána a celý dům se otřásl. Nejdříve jsem si pomyslel, že to musí být zemětřesení, nebo že se mi na dům zřítila část svahu. Vůbec jsem nečekal, že vyjdu z domu a na střeše uvidím auto.

Myslel jsem si, že řidič bude těžce zraněný uvnitř, ale když jsem k vozu dorazil, sedadlo bylo prázdné. Tak jsem si řekl, že asi vypadl při nehodě z auta. Pak jsem si ale uvědomil, že spíš utekl," popsal svůj zážitek Thorsten Baumgarten (48), jehož střecha posloužila jako provizorní přistávací plocha. Policie potvrdila, že v souvislosti s krádeží a nehodou vyšetřuje šestnáctiletého mladíka. 

Korzo