Josef Rychtář truchlí na místě tragédie.

Josef Rychtář truchlí na místě tragédie. Michaela Feuereislová

Tři měsíce po smrti Ivety Bartošové: Vdovec ji oplakával na kolejích

Ani v den tříměsíčního výročí sebevraždy Ivety Bartošové (✝48) se Josefu Rychtářovi (63) nepodařilo vztyčit dřevěný kříž, který chtěl umístit ke kolejím nedaleko místa tragédie. Přesto na manželku nezapomněl. Vrátil se na koleje, kde vyhasl život jeho ženy, a tiše si poplakal u prý anonymního kříže, který tam kdosi ilegálně postavil.

Rychtář pevně věřil, že se s Českými drahami na postavení kříže domluví, a právě tři měsíce po smrti ženy ho postaví. To se ale nestalo. Musel proto vzít zavděk křížem od tajného ctitele. Na místo dorazil kolem poledne s kyticí a věrným slouhou Standou. Vyměnil i svíčku, tiše rozjímal a tvářil se u toho zničeně.

„Někdo ho však na místě uviděl a zavolal městské strážníky. Rychtář už má ale spočítané, jak dlouho si může dovolit se zdržet, aby ho opět nevyvedli, a tak zmizel těsně před tím, než hlídka na místo dorazila,“ hlásil z místa náš reportér.

Ke kříži dorazil ještě jeden obdivovatel, aby se poklonil památce zpěvačky. Jinak se zdá být v Rychtářově, jak Uhříněves vtipně pojmenoval jeden z návštěvníků městské části, docela klid. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků