Jiří Zonyga vyzrál nad podvodníky.

Jiří Zonyga vyzrál nad podvodníky. Foto: Korzo

Jiří Zonyga lišácky připravil divadlo o peníze. Stále mu ale 20 tisíc dluží

Vítěz pěvecké soutěže X Factor a muzikálový zpěvák Jiří Zonyga (46) vyzrál nad vedením Divadla Milénium. To mu ještě nedávno dlužilo neuvěřitelných 45 tisíc za roli Kata v muzikálu Kladivo na čarodějnici. Zonyga ale menší lstí půlku peněz získal zpátky.

A přestože získat alespoň půlku svých vydělaných peněz bylo pro Zonygu snadnou záležitostí, bývalý řidič kamiónu nyní vymýšlí způsob, jak získat zpátky i zbytek.

„Zavolali mi, jestli bych nechtěl zase hrát v Kladivu na čarodějnici. Řekl jsem jim, že ano, pokud mi zaplatí dlužnou částku. Do několika dní jsem měl na účtu půlku peněz a hned druhý den následoval telefonát, kdy můžu nastoupit,“ svěřil se Novinkám Zonyga.

Nikdy už ale do muzikálu nenastoupil. Podle svých slov by nemohl, i kdyby chtěl.

„Dali mi termíny, ve kterých jsem už hrál v jiných představeních, kde mi platili. Takže jsem jim řekl, že se omlouvám, ale že hraju někde jinde. Hned mě nařkli z toho, že jsem je podvedl,“ směje se zpěvák, který stále doufá, že uvidí i zbytek svých peněz.

„Průběžně mi od vedení divadla chodí maily, že mi to chtějí zaplatit. Dokonce mi navrhli, že by mi těch zbylých dvacet tisíc spláceli, na což jsem přistoupil. Od té doby se mi ale zase nikdo neozval,“ říká Zonyga.

Ten je ale momentálně v rozpacích. Netuší totiž, u koho se má své pohledávky vymoci.

„Z divadla Milenium se stalo Metropolitní a dost se tam změnily poměry. Já už ani nevím, jestli jsou ve vedení lidé, se kterými jsme podepisovali smlouvy,“ dodal zpěvák. 

Karen Mchitarjan


Časová osa článků