Justin Bieber při svém prvním soudním stání.

Justin Bieber při svém prvním soudním stání. Profimedia.cz

Justin Bieber se dočkal rozhodnutí soudu. Za házení vajec dostal dvouletý trest

Zpěvák Justin Bieber (25) si může oddechnout, do chládku si zatím sednout nepůjde. Soud se za jeho přečin vandalství, kterého se dopustil letos v lednu, když během hádky se sousedy naházel na jejich dům v luxusní losangeleské čtvrti Calabasas plato vajec, přiklonil k podmínečnému trestu. Kanadský umělec, který nebyl u soudního stání přítomen, dostal kromě dvouleté podmínky, ještě pět dní veřejně prospěšných prací a pokutu ve výši 80 900 dolarů (1,63 miliónu korun). Navíc bude muset absolvovat kurz ovládání vzteku.

Podle zpěvákových zástupců jejich klient nezvažuje odvolání a je rád, že se celý spor vyřešil. Nadále se bude soustředit na svou kariéru a hudbu.

Bieber může být rovněž rád, že soud nepřihlédl k dalším přečinům, kterých se v minulosti dopustil. Ať už se jedná o výtržnosti, napadení osob v klubech či ukradený mobil. Při policejní prohlídce byly po incidentu se sousedy v jeho domě nalezeny drogy, ale odskákal to jeho kamarád rapper Lil Za, který se doznal, že 'zboží' patří jemu a následně byl zatčen. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků