Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

Tak to je gól: Josef Rychtář tajně chystá knihu o životě s Ivetou Bartošovou. A už ví, jak naloží s výdělkem!

Toužíte snad poslední dva měsíce po tom, přečíst si tklivé vyprávění Josefa Rychtáře (65), jaké to bylo žít po boku zpěvačky Ivety Bartošové (✝48)? Pán uren a nositel řádu Vdovec roku vás pravděpodobně nezklame. O společných procházkách kolem rybníka za ručičku, o lásce bez jediného mráčku na obzoru (všichni ti, co tvrdili a tvrdí opak, jim ji určitě jen nepřáli) si pravděpodobně nejpozději na Vánoce budete moci přečíst v jeho knize.

O tom, že Josef Rychtář koketuje s podobnou myšlenkou, jsme se dozvěděli už před několika týdny. A nedalo se tomu ani divit. Manžel Ivety samozřejmě musí mít choutky ospravedlnit se před celým národem, který je na něj nahněvaný, že neudělal nic pro manželčinu záchranu, a popsat se v knize coby zachránce a nejlepší chlapák pod sluncem.

A aniž bychom se ho na to zeptali, sám vdovec toto téma v jednom z našich rozhovorů načal.

„Nikdy jsem na Ivetě nevydělával a ani nebudu. Jsou tu i nabídky na knihu, ale pokud bych k něčemu takovému svolil, výtěžek z prodeje by šel na charitu,“ pověděl nám. Když jsme ho konfrontovali s naším zjištěním, že už si dávno má hledat autora, který by s ním text sepsal, že přípravy vydatné beletrie jsou už v plném proudu, souhlasně přitakal.

Bude ale Rychtářova knížka trhák roku? Dostane se do čela hitparád stejně jako nyní poslední deska Ivety, proti které usilovně brojí? A vytáhne na Ivetu něco tajného, co nikdy nikdo nevěděl? Je otázkou, zda zrovna on je ta správná osoba, od níž by si fanoušci zpěvačky chtěli něco přečíst… 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků