Chtěl se úplně vykašlat na muzikály.

Chtěl se úplně vykašlat na muzikály. Herminapress

Chtěl úplně skončit se zpíváním. Bohuš Matuš prozradil, proč na pět let záměrně zmizel ze scény

Bohuš Matuš (48) je spojený s českým muzikálem asi stejně silně jako Vánoce a deprese. Překvapilo nás tedy, když nám muzikálový zpěvák prozradil, že uvažoval o konci kariéry.

„Měl jsem období pěti let, kdy se mi nic nechtělo dělat. Vnitřně jsem vyhořel a nic mě nebavilo,“ prozrazuje zpěvák, který odmítl hlavní role v muzikálech Carmen či Aida. Do sedla se Bohuš Matuš vyhoupl až v době, kdy dostal hlavní roli v muzikálu Kat Mydlář. „Tady se to nastartovalo a od té doby se snažím. Vím, že člověk není nenahraditelný,“ říká Matuš, který bude hrát nejen ve Fantomovi opery, ale od podzimu ho čeká také další muzikál v Divadle Hybernia.

Ve Fantomovi opery bude muset Matuš skloubit zpěv, herectví a tanec. Právě poslední jmenovaná disciplína mu jde ze všeho nejmíň. „Co se týká tance, tak se mnou bude problém. Když jsem se teď viděl v zrcadle, tak jsem vypadal šíleně. Budu na tom muset ještě hodně zapracovat. To máme ale společné s Danem Hůlkou, který se na jevišti pohybuje obdobně neobratně, oba máme dlouhý nohy a je těžký je ukočírovat,“ sypal si popel na hlavu zpěvák na první zkoušce tanečníků a company. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků